Контраст contrast
Шрифт
Сховати налаштування hide
Жорстоке поводження з полоненими

Жорстоке поводження з полоненими українськими військовослужбовцями учасниками збройних формувань Російської Федерації.

 

Офісом Генерального прокурора у межах кримінального провадження за фактами вчинення на території Донецької та Луганської областей учасниками терористичних організацій «ДНР» та «ЛНР» широкомасштабних та систематичних порушень законів і звичаїв ведення війни установлено, що до українських військовослужбовців, бійців батальйонів МВС України та НГУ, що потрапили у полон підрозділів ЗС РФ в районі міста Іловайськ, у подальшому застосовувалось жорстоке поводження та вчинялись інші воєнні злочини, серед них:

позасудові страти – порушення ст. 13 Конвенції про поводження з військовополоненими від 12.08.1949, ст. 75 Додаткового протоколу до Женевських конвенцій від 12.08.1949, що стосується захисту жертв міжнародних збройних конфліктів (Протокол І) від 08.06.1977.
Як приклад – вбивство захоплених у полон в районі м. Іловайськ військовослужбовців 40 батальйону територіальної оборони «Кривбас»;

тортури та жорстоке поводженняумисне спричинення сильних страждань чи серйозних тілесних ушкоджень чи шкоди здоров’ю – порушення ст. 13, ст. 15, ст. 17 Конвенції про поводження з військовополоненими від 12.08.1949, ст. 11, ст. 75 Додаткового протоколу до Женевських конвенцій від 12.08.1949, що стосується захисту жертв міжнародних збройних конфліктів (Протокол І) від 08.06.1977.
Як приклад – нанесення захопленим у полон в районі м. Іловайськ військовослужбовцям побоїв, застосування до них електричного струму, здійснення пострілів із травматичної зброї, імітація розстрілу тощо;

посягання на людську гідність, зокрема принижуюче чи образливе поводження – ст. 75 Додаткового протоколу до Женевських конвенцій від 12.08.1949, що стосується захисту жертв міжнародних збройних конфліктів (Протокол І) від 08.06.1977.
Як приклад – примушування захоплених у полон в районі м. Іловайськ військовослужбовців до участі у так званому «параді полонених» в
м. Донецьк;

використання для виконання небезпечних та примусових робіт – порушення ст. 52 Конвенції про поводження з військовополоненими від 12.08.1949 та інші. Як приклад – примушування захоплених у полон в районі м. Іловайськ військовослужбовців до збору уламків боєприпасів та розмінування території.

 

За результатами досудового розслідування на цей час повідомлено про підозру 15 особам, з них 1 громадянин РФ1 особу засуджено. Досудове розслідування триває.