Контраст contrast
Шрифт
Сховати налаштування hide
Заволодіння 1,4 млн грн, виділеними на ліквідацію наслідків обстрілів – повідомлено про підозру двом посадовцям Сумської ОВА та підряднику

За процесуального керівництва Сумської обласної прокуратури заступнику голови Сумської обласної військової адміністрації, виконувачу обов’язків начальника одного з Департаментів Сумської обласної військової адміністрації та директору товариства з обмеженою відповідальністю повідомлено про підозру у заволодінні коштами, призначеними на відбудову знищеної окупантами інфраструктури в м. Охтирка (ч. 5 ст. 191 КК Українпи).

За даними слідства, у квітні 2022 року посадовці Сумської обласної військової адміністрації розробили схему розкрадання коштів, виділених Сумщині урядом на відновлення інфраструктури, пошкодженої внаслідок бойових дій.

Без відкритих тендерних торгів вони уклали договір на проведення будівельних робіт із підконтрольним товариством з обмеженою відповідальністю.

Після виконання ремонтних робіт у багатоквартирному житловому будинку в м. Охтирка, який був пошкоджений внаслідок обстрілів окупантів, директор товариства вніс у кошторисну документацію ціни на будматеріали, які в 2-3 рази перевищують ринкові.

Відповідно до висновків спеціалістів розмір матеріальної шкоди, заподіяної державі внаслідок злочинних дій підозрюваних, складає 1 млн 410 тис грн.

Виконувач обов’язків начальника Департаменту Сумської обласної військової адміністрації та директор товариства з обмеженою відповідальністю відповідатимуть ще й за внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей (ч. 1 ст. 366 КК України).

Досудове розслідування здійснюється слідчими Служби безпеки України в Сумській області.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.