Контраст contrast
Шрифт
Сховати налаштування hide
Засуджено трьох так званих «депутатів народної ради днр», які голосували за входження тимчасово окупованих територій до складу рф

Прокурори Донецької обласної прокуратури довели у суді провину трьох мешканців міст Горлівки, Сніжного й Зугресу в посяганні на територіальну цілісність та недоторканність України й колабораційній діяльності (ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 110, ч. 5 ст. 111-1 КК України). 

Двох чоловіків та жінку заочно засуджено до 9 та 12 років ув’язнення. Також їх позбавлено права обіймати посади в органах державної влади, державного управління, місцевого самоврядування, пов’язаних із наданням публічних послуг, виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій строком на 15 років, з конфіскацією майна.

Суд встановив, що у вересні 2022 року троє так званих депутатів «народної ради днр» взяли участь у позачергових засіданнях, на якому проголосували за ухвалення «закону про референдум» з питання входження тимчасово окупованих територій до складу рф. 

Результатом протиправних дій стало проведення під контролем озброєних представників держави-агресора фейкового волевиявлення громадян. У подальшому на підставі фіктивних документів «республіку» визнано так званим суб’єктом федерації.

Спеціальні досудові розслідування стосовно «депутатів» здійснювали слідчі ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях. 

Засуджені перебувають у розшуку.