Контраст contrast
Шрифт
Сховати налаштування hide
Забезпечує електрикою військові об’єкти РФ – підозрюється псевдодиректор «Маріупольських магістральних мереж»

За процесуального керівництва Донецької обласної прокуратури мешканцю м. Маріуполя заочно повідомлено про підозру у колабораційній діяльності (ч. 4 ст. 111-1 КК України).

За даними слідства, у травні 2022 року після захоплення міста збройними силами РФ колишній начальник відділу Запорізького регіонального центру обслуговування мережі ПрАТ «НЕК Укренерго» перейшов на бік окупантів. Він добровільно обійняв так звану посаду «директора технічної одиниці Маріупольських магістральних мереж ДНР».

Підозрюваний видає накази і доручення підлеглим працівникам, розпоряджається коштами і майном підприємства. У взаємодії з російськими енергетичними компаніями та підрядними організаціями держави-агресора він налагодив передачу електроенергії від захопленої окупантами Старобешівської ТЕС до підконтрольних їм розподільчих мереж.

Таким чином він сприяє забезпеченню електрикою військових об’єктів РФ, які розташовані на території м. Маріуполя та Маріупольського району.

Досудове розслідування здійснюється ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях. 

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.