Контраст contrast
Шрифт
Сховати налаштування hide
За пособництво державі-агресору судитимуть окупаційного «директора» Херсонводоканалу

Прокурори Херсонської обласної прокуратури скерували до суду обвинувальний акт стосовно колишнього виконувача обов’язків керівника «Херсонводоканалу» за фактом пособництва державі-агресору (ч. 1 ст. 111-2 КК України).

Розслідуванням встановлено, що обвинувачений у червні 2022 року під час тимчасової окупації обласного центру пішов на співпрацю з ворогом. Він обійняв посаду так званого «заступника директора з технічних питань – головного інженера» захопленої окупантами установи «Херсонводоканал».

У вересні отримав «підвищення» від окупантів – став «тимчасово виконуючим обов’язки директора Херсонводоканалу».

Чоловік відкрив банківські рахунки у незаконно створених установах, видав наказ про здійснення розрахунків за послуги водопостачання у російських рублях.

На псевдопосаді він забезпечив передачу матеріальних цінностей підприємства на баланс окупаційної адміністрації. За його вказівкою комп’ютерне обладнання, спецтехніка, автомобілі та інше майно було вивезено на лівобережжя тимчасово окупованої Херсонщини.

Спеціальне досудове розслідування здійснювали слідчі Управління СБУ в Херсонській області.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.