Контраст contrast
Шрифт
Сховати налаштування hide
Ще 4 окупаційних суддів з Криму засуджено за держзраду

За публічного обвинувачення прокуратури 4 окупаційних суддів з Криму визнано винними у вчиненні державної зради (ч. 1 ст. 111 КК України).

Їх заочно засуджено до 12, 13 та 14 років позбавлення волі.

До 2014 року засуджені обіймали посади українських суддів, одна з них очолювала Джанкойську міжрайонну прокуратуру АР Крим. 

Прокурори довели, що після захоплення півострова вони зрадили присязі на вірність українському народу та перейшли на бік ворога. При «новій» владі засуджені зайняли посади «суддів» у незаконно створених Севастопольському міському суді, а також у Сімферопольському та Красногвардійському районних судах Республіки Крим.

Окупаційні судді сприяли становленню та зміцненню окупаційної влади на окупованому півострові та здійснювали правосуддя за російським законодавством.

Один із суддів причетний до ухвалення незаконних рішень стосовно кримських активістів. Йдеться про події 3 травня 2014 року, коли окупанти заборонили в’їзд до Криму лідеру кримськотатарського народу Мустафі Джемілєву. Тоді, виступаючи проти окупації півострова, кримські татари перекрили дорогу на кількох ділянках трас. Саме ці дії активістів і було кваліфіковано окупантами як «адміністративне правопорушення» та притягнуто їх до «відповідальності».

Своїми діями та рішеннями «служителі Феміди» надавали допомогу представникам іноземної держави у проведенні підривної діяльності проти України.