Контраст contrast
Шрифт
Сховати налаштування hide
Розсекречення матеріалів розслідування

Важливим елементом правосуддя перехідного періоду в умовах триваючого збройного конфлікту з Російською Федерацією є право на правду, яке охоплює як необхідність документування подій, так і встановлення історичної правди та повне і правдиве інформування громадянського суспільства про перебіг та наслідки збройного протистояння.

Формування об’єктивної картини подій є вкрай важливим, громадськості має бути донесена правда про причини, обставини та наслідки трагедії серпня 2014 року.  

З метою забезпечення достатнього рівня публічності та відкритості результатів розслідування Іловайської трагедії нами ініційовано розсекречення матеріалів кримінального провадження щодо організації та проведення бойових дій в районі міста Іловайська.

Враховуючи, що вирішення цих питань перебуває поза межами компетенції органів прокуратури та слідства, Головним слідчим управлінням Служби безпеки України відповідні клопотання про розсекречення документів вже скеровані до Генерального штабу Збройних Сил України, Штабу Антитерористичного центру при СБУ та Департаменту військової контррозвідки СБУ для прийняття відповідних рішень. Водночас відповідно до вимог законодавства ця процедура не є швидкою і потребує певного часу.

Оприлюднення матеріалів буде відбуватися після завершення процедури їх розсекречення, поетапно, з додержанням вимог закону щодо державної таємниці та таємниці досудового розслідування і саме тих документів, які дадуть можливість суспільству оцінити події бойових дій серпня 2014 року в районі м. Іловайськ.

Документи щодо змін оперативної обстановки

Висновки судових експертиз