Контраст contrast
Шрифт
Сховати налаштування hide
Представники Координаційного центру підтримки потерпілих і свідків взяли участь у воркшопі-тренінгу, присвяченому підходу, орієнтованому на потерпілого

В Києві відбувся воркшоп-тренінг на тему: «Підхід, орієнтований на потерпілого», організований за сприяння Консультативної місії Європейського Союзу в Україні. У заході взяли участь представники Координаційного центру підтримки потерпілих і свідків, а також керівники та слідчі регіональних підрозділів Національної поліції, що спеціалізуються на розслідуванні воєнних злочинів.

Заступник Генерального прокурора Вікторія Літвінова, відкриваючи захід, наголосила на важливості взаємодії між співробітниками Центру, слідчими та потерпілими.

«Ми розуміємо, що для досягнення справедливості для потерпілих необхідно змінити підходи в усіх органах правопорядку і на всіх етапах розслідування, щоб забезпечити послідовне застосування потерпілоорієнтованих політик», – зазначила Вікторія Літвінова.

Запропонований механізм взаємодії задля підтримки і захисту потерпілих враховує особливості їхнього травматичного досвіду. Цей підхід має бути масштабований на всю систему кримінальної юстиції, щоб кожен постраждалий отримував якісну та своєчасну допомогу.

Начальниця управління організації розслідування злочинів, учинених в умовах збройного конфлікту, ГСУ Нацполіції України Христина Подиряко зазначила, що у сучасних реаліях необхідно змінити парадигму мислення слідчого. Потерпілі від воєнних злочинів не повинні сприйматися просто як інструменти для збору доказів. Це особистості, чиї права було грубо порушено. Підхід, орієнтований на потерпілого, має відображатися на кожному етапі розслідування.

Під час тренінгу обговорили взаємодію Координаційного центру з регіональними підрозділами Нацполіції, які розслідують воєнні злочини. Учасники на практичних кейсах відпрацьовували методики оцінки потреб потерпілих та взаємодію з ними у провадженнях, а також вчилися на успішних історіях співпраці слідчих і координаторів в Бучі.