Контраст contrast
Шрифт
Сховати налаштування hide
Писав антиукраїнські замовні статті для російського медіа – на Полтавщині судитимуть місцевого «політексперта»

Полтавська обласна прокуратура скерувала до суду обвинувальний акт стосовно місцевого жителя, який співпрацював з аналітичним порталом рф «Фонд стратегічної культури».

Чоловіку інкримінують державну зраду та виготовлення і поширення матеріалів, в яких міститься виправдовування збройної агресії рф проти України, заперечення тимчасової окупації частини території України, глорифікація осіб, які здійснюють збройну агресію, вчинені повторно (ч. 2 ст. 111, ч. ч. 2, 3 ст. 436-2 КК України).

За даними слідства, із червня 2022 року полтавець в якості «політичного експерта» за грошову винагороду писав статті на замовлення російського аналітичного порталу. 

Матеріали чоловік надсилав представниці порталу через месенджер. Після редагування їх публікували. 

У статтях полтавець дискредитував керівництво держави та ЗСУ.     

Окрім цього, у матеріалах про ракетні обстріли об’єктів критичної інфраструктури України, торговельного центру в Кременчуці, житлового будинку в Дніпрі він надав цим подіям оцінку, вигідну російським кураторам.      

З метою приховування протиправної діяльності полтавець писав під псевдонімами.      

За висновком комплексної судової психолого-лінгвістичної експертизи у текстах містилися висловлювання з ознаками пропаганди антиукраїнського характеру та підтримки дій рф. Збройна агресія представлялася, як внутрішній громадянський конфлікт.    

Наразі обвинувачений перебуває під вартою.    

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювалося Управлінням СБУ в Полтавській області.    

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.