Контраст contrast
Шрифт
Сховати налаштування hide
Офіс Генпрокурора та UAnimals провели тренінг про ефективне розслідування злочинів проти тварин

Протягом двох днів 26 прокурорів та слідчих слухали лекції та розбирали кейси з українськими та іноземними юристами.

Навчання на цю тему за ініціативи зоозахисної організації UAnimals та за партнерства Офісу Генпрокурора, Спеціальної екологічної прокуратури та Тренінгового центру для прокурорів відбулося вперше в Україні. Глобальна мета — аби під час досудового розслідування порушень, пов’язаних із жорстокістю до тварин, дотримувалися всіх потрібних процедур і щоб такі справи частіше потрапляли до суду.

Заступник Генерального прокурора Вікторія Літвінова звернулася до учасників тренінгу: «Цей захід є надзвичайно актуальним, адже жорстоке поводження із беззахисними тваринами завжди викликає резонанс та справедливе обурення суспільства, а також часто може бути першим кроком до насильницьких злочинів проти людей, насильства у сім’ї. Розслідування таких кримінальних проваджень вимагає наявності спеціальних знань, тому такі тренінги важливі. Завдяки спільним зусиллям громадськості та правоохоронних органів ми можемо не лише привертати увагу до цієї важливої проблеми, але й напрацьовувати ефективні механізми її вирішення».

«Наша ініціатива демонструє готовність органів правопорядку до змін та більш проактивного реагування на жорстоке поводження з тваринами. UAnimals вже 9 років працює над тим, аби злочини проти тварин мали розголос та належне розслідування. Для нас захист тварин — це передусім про цінність кожного життя. А для суспільства — це й питання безпеки, адже жорстокість до тварин часто пов’язана з іншими насильницькими злочинами», — зазначила керівниця відділу стратегічних ініціатив UAnimals Ольга Чевганюк.

До навчання прокурорів та слідчих долучилися українські та європейські експерти. Зокрема, колишній старший детектив поліції Великобританії Марк Ренделл, юристка UAnimals Анастасія Гевчук, французька юристка Сабін Брель, яка присвятила свою кар’єру просуванню законів про захист тварин. А також суддя Сихівського районного суду м.Львова Ольга Бойко, начальник відділу організації процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання публічного обвинувачення в обласних прокуратурах Спеціалізованої екологічної прокуратури Офісу Генерального прокурора Ігор Школьний, прокурор Деснянської окружної прокуратури м. Києва Олександр Миронюк.

Під час тренінгу говорили про специфіку слідчих дій та експертиз у порушеннях, пов’язаних із жорстоким поводженням із тваринами. Також розглядали українську судову практику, досвід Європейського Союзу у боротьбі з жорстоким поводженням з тваринами та те, як можна втілити в українському законодавстві міжнародні підходи до захисту тварин.

Частина учасників тренінгу вже мала досвід зі справами, які стосувалися жорстокості до тварин, а частина працює з такими справами прямо зараз, тож обговорення були максимально предметними.

За результатами напрацювань до тренінгу UAnimals та Офіс Генпрокурора видадуть електронний навчальний посібник, який буде доступний всім працівникам прокуратур в Україні.

UAnimals з 2016 року пропагує гуманне ставлення до тварин і захищає їх від експлуатації та знущань. З початком повномасштабного вторгнення організація рятує тварин від війни: евакуює з зони бойових дій, лікує, годує, відбудовує притулки тощо. Разом із тим UAnimals бореться за права тварин у нормативно-правовому полі: просуває законодавчі ініціативи, подає заявки в поліцію за фактом жорстокого поводження з тваринами, супроводжує адміністративні та кримінальні провадження, надає консультації. Кожна людина може отримати допомогу від юристок організації за посиланням.