Контраст contrast
Шрифт
Сховати налаштування hide
Незаконне видворення українців з Криму – судитимуть окупаційну суддю

Прокуратура АР Крим та м. Севастополя в порядку спеціального досудового розслідування скерувала до суду обвинувальний акт стосовно «заступниці голови» окупаційного Алуштинського міського суду Республіки Крим. Дії обвинуваченої кваліфіковано як порушення законів та звичаїв війни (ч. 1 ст. 438 КК України).

Слідством встановлено, що обвинувачена брала участь у реалізації політики держави-окупанта, спрямованої на зміну демографічного складу населення півострова, та фактично забезпечила незаконну депортацію українців з Криму. Керуючись законодавством РФ, вона незаконно ухвалила рішення про видворення громадянина України з території півострова у зв’язку з нібито відсутністю у нього дозвільних документів та порушенням «правил перебування на території РФ». При цьому, громадяни України, які на момент початку збройного конфлікту на законних підставах перебували на території півострова Крим, знаходяться під захистом міжнародного гуманітарного права, а отже не могли бути примусово переміщені чи депортовані з місць свого проживання.

Фактично з самого початку окупації півострова РФ розпочала реалізацію політики, спрямованої на зміну демографічного складу населення півострова та витіснення українських громадян з його території. За вісім з половиною років окупації, прокуратура автономії зафіксувала численні факти умисних вбивств, викрадень, катувань, незаконних кримінальних переслідувань громадян України за релігійними, політичними, етнічними та іншими мотивами. Кінцева мета цієї політики полягає у витісненні з Криму громадян України, незгодних з окупаційним режимом та заселенні півострова громадянами РФ, що є серйозним порушенням норм міжнародного гуманітарного права.

Спеціальне досудове розслідування здійснювалося СУ ГУ НП в АР Крим та м. Севастополі.

Раніше вже було скеровано до суду обвинувальний акт стосовно цієї судді за фактом державної зради (ч. 1 ст. 111 КК України).  

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.