Контраст contrast
Шрифт
Сховати налаштування hide
Катували цивільного, щоб той на камеру зізнався у співпраці із ЗСУ, - повідомлено про підозру двом військовим рф

За процесуального керівництва Херсонської обласної прокуратури ідентифіковано та заочно повідомлено про підозру двом військовослужбовцям армії рф у жорстокому поводженні з цивільним населенням та інших порушеннях законів та звичаїв війни (ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 438 КК України).

За даними слідства, російські військові незаконно утримували цивільну людину у приміщенні захопленої будівлі Нацполіції у Херсоні. До бранця ставилися з особливою жорстокістю, катували.

У червні 2022 року підозрювані разом з іншими військовослужбовцями армії рф увірвалися на територію приватного домоволодіння. Там вони провели обшук, побили цивільного, звинувачуючи у співпраці із ЗСУ, після чого затримали.

Під час ув’язнення потерпілого допитували та катували. Утримували у виснажливих, антисанітарних умовах, непридатних для тривалого перебування людини, годували та надавали воду один раз на день, відмовили у засобах гігієни, обмежували у відвідуванні вбиральні.

Через постійні тортури чоловік був змушений надати інтерв’ю російським медіа, в якому зізнався у діях, яких не вчиняв. Після майже місяця нелегального утримання в Херсоні, потерпілого перевели до іншого місця ув’язнення на території Донецької області.

Досудове розслідування здійснюється ГУНП в Херсонській області.