Контраст contrast
Шрифт
Сховати налаштування hide
Ірина Венедіктова зустрілась із Президентом Європейського суду з прав людини (ФОТО)

Генеральний прокурор Ірина Венедіктова у Страсбурзі зустрілась із Президентом Європейського суду з прав людини Роберто Спано. Обговорили співпрацю задля запобігання порушенням прав людини, а також забезпечення реагування на випадки неналежного поводження працівниками правоохоронних органів, у тому числі за фактами встановлення таких порушень Європейським судом з прав людини.

Ірина Венедіктова розповіла, що увага української прокуратури сконцентрована на протидії порушенням основоположних прав і свобод людини, забороні катувань, контролі за створенням належних умов тримання у місцях несвободи, забезпеченні нагляду за додержанням законів під час проведення досудового розслідування у кримінальних провадженнях за фактами неналежного поводження з боку правоохоронців.

«Україна – один із антилідерів за скаргами громадян до ЄСПЛ і нам важливо змінити цю ситуацію. У структурі Офісу Генерального прокурора діє спеціалізований підрозділ, який покликаний протидіяти порушенням прав людини у правоохоронній та пенітенціарній сферах. Спільно з Уповноваженим у справах ЄСПЛ ми доопрацювали проєкт Стратегії запобігання та протидії катуванням у системі кримінальної юстиції на період 2021-2023 роки та відповідний операційний план. Також ми організували вивчення кримінальних проваджень, яких констатовано неефективність розслідування. За його результатами скасовано постанови про закриття проваджень, надано вказівки і ми контролюємо стан їх виконання», - зазначила Генпрокурор.

За її словами, наразі вдається виявляти значно більше фактів неналежного поводження з боку з правоохоронців. Ірина Венедіктова також наголосила, що наразі активізована робота органів прокуратури з контролю за умовами тримання в’язнів.

Також Генпрокурор акцентувала на важливості співпраці з Європейським судом з прав людини у сфері протидії порушенням прав громадян на Донбасі та у Криму.

«У провадженні Європейського суду з прав людини наразі перебувають 4 міждержавних справи України проти Росії. Ми координуємо зусилля із Міністерством юстиції України та Міністерством закордонних справ для ефективного представництва держави в міжнародних судових інстанціях», - зазначила Ірина Венедіктова.

Президент ЄСПЛ, в свою чергу, наголосив на важливості реформи прокуратури, яка відбулася, та потребі судової реформи в Україні. На думку Роберто Спано, верховенство права в державі неможливе без докорінних змін та гарантій незалежності суддів і їх високих етичних норм.

Президент Європейського суду з прав людини додав, що ЄСПЛ прагне розвивати конструктивний діалог із українськими інституціями для забезпечення ефективного і справедливого правосуддя.