Контраст contrast
Шрифт
Сховати налаштування hide
До 14 років позбавлення волі засуджено уродженця Рівного за дезертирство та державну зраду

За підтримання обвинувачення прокурорами Рівненської обласної прокуратури суд визнав громадянина винним у державній зраді та дезертирстві (ч. 1 ст. 111, ч. 1 ст. 408 КК України).

Його заочно засуджено до 14 років позбавлення волі.

Прокурори довели, що уродженець Рівного у 2001 році склав присягу на вірність Українському народові та вступив на службу до Військово-морських сил ЗСУ в Севастополі. У 2013 році його призначено на посаду в штабі управління 28 дивізіону пошуково-рятувальних суден. 

У травні 2014 року після окупації півострова, в порушення вимог директиви Міністра оборони України та начальника Генштабу, засуджений капітан-лейтенант не з’явився у визначені пункти прибуття. Натомість ще до того чоловік уклав контракт на проходження служби у військовій частині зс рф та оперативно отримав паспорт громадянина росії.

Моряк донині служить за контрактом у зс рф, таким чином сприяючи утриманню, посиленню та становленню окупаційної влади, і всупереч інтересам України, продовжуючи незаконні дії щодо окупації АР Крим.

Вирок набрав законної сили, але оскільки засуджений наразі перебуває на непідконтрольній Україні території – строк відбуття основного покарання буде рахуватись з моменту його затримання.

Досудове розслідування за спеціальною процедурою здійснювало Управління СБУ в Рівненській області.