Державні інституції обговорили об’єднання зусиль для забезпечення комплексної підтримки потерпілих і свідків воєнних злочинів
13.07.2024
Система кримінальної юстиції має ефективно діяти в інтересах людини. Прокурори, слідчі, судді та громадський сектор сьогодні об’єднують зусилля задля важливої мети – розбудови у нашій державі комплексної системи підтримки потерпілих і свідків воєнних злочинів.
На цьому наголосила заступниця Генерального прокурора Вікторія Літвінова під час круглого столу «Впровадження комплексної системи підтримки потерпілих та свідків воєнних злочинів в Україні», що відбувся за підтримки Проєкту ЄС «Право-Justice».
За її словами, механізм роботи правоохоронних органів із вразливими групами заснований передусім на людиноцентричному та травма орієнтованому підходах.
Водночас Координаційний центр підтримки потерпілих і свідків у співпраці з державним та громадським сектором забезпечує посилення захисту від психологічної або фізичної шкоди, надає інформацію про їхні права, розширює доступ до правосуддя й правничих послуг.
«Прокуратуру та судову гілку влади чекають багато років спільної роботи задля належного судового розгляду проваджень щодо воєнних злочинів і забезпечення справедливості для їх учасників», – підкреслила Вікторія Літвінова.
Зусилля Офісу Генпрокурора під час створення та введення в дію Координаційного центру підтримки потерпілих і свідків від самого початку підтримував Проєкт ЄС «Право-Justice».
«На сьогодні в планах підтримка відкриття філій Центру в регіональних прифронтових прокуратурах, а також оптимізація законодавчої бази з метою посилення захисту прав потерпілих і свідків», – розповіла керівниця Проєкту ЄС «Право-Justice» Оксана Цимбрівська.
«Наші фахівці працюють на цей час з майже тисячею потерпілих – дорослими, дітьми, потерпілими від катувань, сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом, рідними загиблих, військовополоненими, особами, які звільнилися з незаконного утримання. Ми бачимо, що їхні потреби є нагальними та мають отримувати належну відповідь від суспільства», – додала керівниця Координаційного центру потерпілих і свідків Вероніка Плотнікова.
На круглому столі провідні українські та міжнародні експерти, представники правозахисних організацій, судді та працівники апаратів судів обговорили міжнародні стандарти підтримки потерпілих і свідків, потреби вразливих категорій, а також модель системи підтримки.
508