Контраст contrast
Шрифт
Сховати налаштування hide
Результати реформування прокуратури


Реформування органів прокуратури розпочалося з прийняттям Закону України від 19.09.2019 № 113-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо першочергових заходів із реформи органів прокуратури» (далі – Закон № 113-ІХ). 

Відповідно до пункту 13 розділу ІІ «Прикінцеві і перехідні положення» Закону № 113-IX (далі – Закон № 113-ІХ) та Порядку проходження прокурорами атестації, затвердженого наказом Генерального прокурора від 03.10.2019 № 221 (далі – Порядок № 221), атестація прокурорів включає три етапи: 

1) складення іспиту у формі анонімного тестування з використанням комп’ютерної техніки з метою виявлення рівня знань та умінь у застосуванні закону, відповідності здійснювати повноваження прокурора;

2) складання іспиту у формі анонімного тестування на загальні здібності та навички з використанням комп’ютерної техніки (етап визначений Порядком);

3) проведення співбесіди з метою виявлення відповідності прокурора вимогам професійної компетентності, професійної етики та доброчесності. Для оцінки рівня володіння практичними уміннями та навичками прокурори виконують письмове практичне завдання. 

У Генеральні прокуратурі України із 1083 прокурорів, які подали заяви про намір пройти атестацію, успішно її пройшли 629.

Понад 700 прокурорів, які не подали заяви про участь в атестації або подали невстановленої форми, не пройшли етапи атестації, а також не відповідали критеріям доброчесності, звільнені з органів прокуратури. 

Офісом Генерального прокурора забезпечено проведення атестації прокурорів регіональних та місцевих прокуратур. 

До участі в атестації допущено 3697 прокурорів регіональних прокуратур.

Успішно пройшли атестацію 2647 прокурорів регіональних прокуратур, у тому числі поновлені за рішеннями судів. 

У жовтні 2020 року було розпочато процедуру атестації прокурорів місцевих прокуратур, військових прокуратур гарнізонів (на правах місцевих), до участі в якій допущено 6130 прокурорів.

Таким чином, успішно пройшли атестацію 4671 прокурор місцевих прокуратур, військових прокуратур гарнізонів (на правах місцевих).

У ході реформи загалом успішно пройшли атестацію 7947 прокурорів Генеральної прокуратури України, регіональних та місцевих прокуратур. Понад 2 тис. прокурорів, які неуспішно пройшли атестацію, були звільнені з органів прокуратури.